ამ წუთებში, პროტესტია რუსთავის ავტო-ბაზრობაზე - ავტოდილერები და ავტოიმპორტიორები "ქართული ოცნების" დაანონსებულ საკანონმდებლო ცვლილებებს აპროტესტებენ .
ქართველმა ავტო-დილერებმა ხელმოწერების შეგროვება დაიწყეს, რომლითაც მოქალაქეები მოითხოვენ, რომ "ოცნებამ" არ მიიღოს კანონი, რომელიც ქვეყანაში ექვს წელზეე მეტი ხნის ავტომობილის შემოყვანას აკრძალავს.
"შევიკრიბეთ რათა ერთმანეთს უფრო მეტად გავუზიაროთ არსებული პრობლემები და შევაცადოთ კომპანიების და ავტოდილერებსი სატკივარი მივიტანოთ ხელსიუფლებამდე, რადგან ეს სფერო არის უმნიშვნელოვანესი და ბევრი ადამიანის შემოსავალს დაეტყობა, თუ ამ გადაწყვეტილებას მიიღებენ. შევიმუშავეთ მიმართვის წერილი და ამ მიმართვის წერილში რა თქმა უნდა ჩვენი მხრიდანაც ვითვალისწინებთ გარკვეულ დათმობებ და შეიძლება მოვძებნოთს აერთო კონსესუსი ხელისუფელბის წარმომადგენლებსა და ავტოდილერებს შორის. შეიძლება შეჯერება", - ამბობს ავტოლილერი.
- ცნობისთვის, "ქართული ოცნება" ავტომობილების შემოყვანაზე შეზღუდვას აწესებს და 6 წელზე მეტი წლოვანების ასაკის ავტომობილების იმპორტის აკრძალვას გეგმავს.
- როგორც ირაკლი კობახიძემ მთავრობის სხდომის დაწყებამდე განაცხადა კანონპროექტი შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მოამზადა.